Hajdik, logo

Loading...

certification

ReferenceLakování pro Škodu Kodiaq

1. fázeprojekt

Nový vůz Škoda Kodiaq sama automobilka charakterizuje jako „auto s medvědí silou a sebevědomým designem“. A právě na jeho jedinečném designu se podílela i naše průmyslová lakovna HAJDIK. Byli jsme totiž nominováni na lakování interiérových dílů (rámeček u řadící páky).

2. fázenávrh

Interiérový díl středového pásu vyžaduje jak dobrou odolnost, tak i neměnný a elegantní vzhled. Proto jsme na jeho lakování navrhli použít moderní UV High Gloss technologii, při níž je využíváno vysoce intenzivní ultrafialové světlo, které okamžitě suší nátěrové hmoty.

3. fázeimplementace

Proč jsme zvolili právě technologii UV High Gloss? Tento způsob robotického lakování zajišťuje vynikající odolnost proti poškrábání, dosažení vysokého lesku a rovnějšího povrchu, odolnost vůči UV záření či dobrou přilnavost na různé typy povrchů. Zároveň je šetrný k životnímu prostředí díky extrémně nízkým emisím. Bylo tedy zřejmé, že UV High Gloss je pro tento projekt tou pravou technologií.

4. fázerealizace

Předpokládaná roční sériovost tohoto dílu je 80 000 kusů. Navíc se jedná o tzv. COP díl, který může být použitý i pro jiné platformy – např. se objeví v novém modelu vozu Karoq. Věříme, že náš produkt přispěje ke komfortní jízdě těmito vozy.
Jsme také rádi, že naše práce přispěla k vynikajícímu designu Škody Kodiaq, která zamířila do soutěže o evropské Auto roku 2017.

Kontakt

Contact, Kontakt, Hajdik, Iva Adamkova

Za HAJDIK a.s. se na vás těší

Veronika Rýpalová

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace