Nová 4robotická linka

I ten nejnáročnější projekt mokrého lakování je teď hračka. Naši experti v nově otevřené výrobní divizi už jsou vám plně k dispozici.

Buďte nároční, jsme připraveni

Zareagovali jsme na množící se poptávky po mokrém lakování ve špičkové automotive kvalitě a zjara 2015 jsme otevřeli 3. provoz robotického lakování. Díky jeho kapacitě a naprosto ojedinělé technologické úrovni a možnostem jsme se tímto zařadili ke špičce evropské konkurence.

Výrobní technologie je koncipována i pro ty nejnáročnější projekty jako lakování ve vysokém lesku či použití UV laků. Díky obrovské kapacitě našich strojů zvládáme dlouhodobé velkosériové projekty, zároveň však disponujeme nadstandardní technickou variabilitou a přesností pro menší zakázky.

Nová 4robotická linka

10násobný náskok před konkurencí

Zcela automatické technologie jsou řízeny robustním nadřazeným systémem. Díky němu jsou všechny procesy stabilní a na člověku nezávislé.

Plníme nejvyšší nároky na kvalitu – například lakování vysokého lesku, exteriérových dílů pro automotive, apod.

Nabízíme technologii UV lakování, která se pro dosažení extrémní odolnosti nátěru jeví jako velice perspektivní.

Jsme ekologicky šetrní – díky napojení na spalovnu VOC.

Naše barvové hospodářství a aplikační technika dosahuje nejvyšší technologické úrovně.

Můžeme lakovat libovolné množství vrstev, včetně procesu „z mokra do mokra“ – zcela dle vašich potřeb.

Zvládáme maximální zatížení až do 150 kg s největšími rozměry dílů (h/v/d) 34 / 150 / 84 cm.

Zaručujeme stabilní podmínky za všech ročních období klimatizací veškerých zón.

Všechna zařízení odpovídají požadavkům rozpouštědlových i vodou ředitelných nátěrových systémů.

Používáme i další pokrokové technologie, jako například řídicí 3D kamery pro rozpoznávání dílů…

Chcete se o unikátní technologii dozvědět více?

Power and free dopravník

Vaše zboží se u nás pohybuje pomocí profesionálního dopravního systému Power&Free. Zboží zavěšujeme do rámů připevněných na vozíky. Ty se v systému kolejnic přepravují díky kardanovému řetězu.

Charakteristickým rysem Power&Free systému je vysoká flexibilita toku zboží. Ten lze snadno měnit výhybkami a stop stanicemi. Vozíky jsou vybaveny kódy a pomocí čtecích zařízení u výhybek jsou vozíky směrovány dle zvoleného technologického postupu.

Další skvělou vlastností je velká variabilita rychlosti pohybu vozíků. Všechny nastavitelné technické parametry dopravníku jsou ovládány vlastním řídicím systémem. Právě ten umožňuje maximální proměnlivost jak skladby lakovacího procesu, tak i jeho časů.

CO₂ předúprava

Nejdokonalejší odstranění nečistot v rámci předúpravy? Špičkovou neabrazivní technologií – tryskáním suchého ledu!

Tryskací roboti vytváří pevné částice suchého ledu o teplotě přibližně –79 °C z kapalného CO₂. Toto tryskací médium je dávkováno do proudu stlačeného vzduchu, kterým se povrch dílů čistí. Jakmile se částice CO₂ dotkne povrchu, okamžitě se vypaří a narušená nečistota se odsaje filtračním systémem.

Hlavní výhodou tohoto procesu – v porovnání s konvenčními předúpravami – je to, že na povrchu nezůstávají zbytky rozpouštědel, které následně ovlivňují lakovanou barvu. Proces je proto ideální pro lakování všech materiálů od kovů po plasty. Suchý led nijak nenarušuje povrch čištěného předmětu a nemůže jej tedy poškodit, přesto však dosahuje nejvyšší účinnosti čištění.

Aplikační technika

Aplikaci provádějí 4 průmyslové roboty. Ultrazvukové snímání hladiny zásobníků barev zajišťuje precizní hlídání celého automatického procesu.

Nejpřesnější průmyslové dávkování barev jsme zajistili kombinací dávkovacích zubových čerpadel a Coriolisových hmotnostních průtokoměrů.

Pomocí ionizace eliminujeme statickou elektřinu na povrchu dílů a dodatečně odstraňujeme případné prachové částice těsně před lakováním.

Veškeré aplikační technologie poháníme vzduchem, který čistíme kondenzační a absorpční sušičkou. Výsledek? Čistota stlačeného vzduchu je na úrovni –40 °C.

Kontaktujte nás

Neváhejte a řekněte si o nadstandardní služby v oblasti mokrého lakování. Náš tým specializovaných odborníků je připraven na vaše dotazy i objednávky.


Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/hajdik.com/current/wp-content/themes/lakovnahajdik/lh-provoz.php on line 256